BOZOĞLU, REC TÜRKİYE KSSP’YE EĞİTMEN OLARAK KATILDI

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baran Bozoğlu, REC Türkiye tarafından düzenlenen Kurumsal Sürdürülebilirlik Sertifika Programında (KSSP), AB Çevre Politikaları genel çerçevesini çizdi ve Türkiye`nin yapması gerekenleri değerlendirdi.

 14.04.2017

Kurumların sürdürülebilirlik çalışmalarının yaygınlaştırılmasını sağlamak için çalışanların konuyla ayrıntılı bilgilendirilerek mesleki gelişimine destek verilmesini amaçlayan Program, REC tarafından 2004`ten bu yana Sürdürülebilir Kalkınma Akademisi kapsamında birçok Avrupa ülkesine sunulan eğitim programlarındaki deneyimler kullanılarak kurumların ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak üzere Türkiye`nin öncü üniversitelerinin katkılarıyla şekillendirildi.

Programa12 Nisan Çarşamba günü eğitmen olarak katılan ÇMO Başkanı Bozoğlu, AB Çevre Politikaları Genel Çerçevesi AB`nin Çevre Yolunda Türkiye nerede ve Neler Yapmalı konularını ayrıntıları ve örnekleriyle anlattı.

Program kapsamındaki eğitimler, sürdürülebilir kalkınma alanında deneyimleri uluslararası ölçekte kabul gören uzmanlar tarafından, İstanbul`da Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliği ile veriliyor. Program, 31 Mayıs Çarşamba günü sona erecek.

 

  

Dr. Baran Bozoğlu TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı © 2019

Menü

Sosyal Medya Hesaplarımız